17 marca w piątek w naszej szkle zrobiło się zielono. Wszystko za sprawą działań, które miały na celu przybliżyć uczniom kulturę i zwyczaje Irlandii. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie przygotowywali materiały informacyjne, dekoracje oraz poznawali historię św. Patryka. Szkoła na ten dzień została pięknie udekorowana, a wszyscy uczniowie ubrani na zielono wyruszyli ulicami osiedla Winiary, aby przesyłać przechodniom pozdrowienia i częstować słodyczami. Atrakcją zielonego przemarszu były tańce irlandzkie w takt irlandzkiej muzyki. W szkole czekał na wszystkich garniec złotych monet – niespodzianka od pani Dyrektor Wioletty Łubińskiej. Wśród klas ogłoszono  konkurs na najlepsze przebranie oraz gazetkę poświęconą Irlandii. Zwyciężyła klasa Ic, która w nagrodę otrzymała zielony tort. Dziękujemy naszym pomysłowym uczniom i kreatywnym paniom języka angielskiego – pani Elizie Fischer, Alinie Gandurskiej i Klaudynie Włodarczak za tak wspaniały dzień w naszej szkole.

z oddziałami integracyjnymi
im. Polskich Noblistów