Sukcesy naukowe

Osiągnięcia naukowe i udział w ważnych wydarzeniach

Rok szkolny 2015-2016

  • II Konkurs Recytatorski "Niektórzy Lubią Poezję" - wyróżnienie - Aleksandra Muszyńska
  • udział koła teatralnego "Maski" w IX Przeglądzie Teatrów Szkolnych "Offka 2015", Temat: "Gnieźnieńskie koronacje", przedstawienie: "Podróż w czasy Bolesława Chrobrego"
  • II Powiatowy Konkurs Poezji Polskich Noblistów - I miejsce - Jordan Niedzielski

Osiągnięcia naukowe i udział w ważnych wydarzeniach

Rok szkolny 2014-2015

  • Nagroda dla Anny Kłodowskiej za udział w diecezjalnym etapie ogólnopolskiego konkursu „Napisz Bł. Księdzu Jerzemu Popiełuszce, jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz”.
  • „Popołudnie dla Rodziny” – działanie w ramach „Dnia Papieskiego”.
  • II miejsce Kinga Brylewska w konkursie powiatowym recytatorskim „Poetyckiej Twórczości Polskich Noblistów” w Mieleszynie.
  • OFFELIADA – prezentacja szkolnego koła teatralnego Maski „Poetyckie inspiracje – I. Krasicki”.
  • Agata Jankowiak - III miejsce „Bądźmy zdrowi”, konkurs na plakat PSSE w ramach  „Bądźmy zdrowi, wiemy, więc działamy”
  • „Udział w grze miejskiej „Gdzie jest Praca”.
  • Projekt „Cichy bohater – sołtys z Kozłowa: Wojciech Bąk” w  ramach organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie projektu: „Kamienie Pamięci – Z Modlitwą Ojczyźnie 1939 – 1989”
  • Udział uczniów z klasy IIIc w akcji „Szlachetna paczka”
  • Udział klasy IIIc w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Matematyka bez Granic”.
  • III miejsce Szymona Janickiego z klasy 1c w konkursie prezentacji multimedialnych "Przemija postać tego świata"
  • Anna Kłodowska - Grand Prix w konkursie plastycznym "Kwietniowy Tryptyk"
  • Martyna Ciupek i Aleksandra Kupiec - finalistkami Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego "Bazgroł 2015"
  • III miejsce w Powiatowym Konkursie "Mistrz Ortografii" (Jordan Niedzielski, Alicja Przybylska, Izabela Penkert)
  • III miejsce w konkursie "Gnieźnianina dzień powszedni w latach 1914-18"
  • III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Starożytnej Grecji i Rzymie (Alicja Przybylska, Kinga Brylewska)

Osiągnięcia naukowe i udział w ważnych wydarzeniach

Rok szkolny 2013-2014

  • III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - udział 198 uczestników
  • Marta Mikuła, klasa 3c - I miejsce w miejskim konkursie "Jan Paweł II - Papież Dialogu" - kategoria literacka
  • Koncert "Dla Ciebie - Polsko" z okazji Narodowego Święta odzyskania Niepodległości
  • Udział w akcji "Działamy na rzecz globalnego Południa"
  • Udział koła teatralnego "Maski" w Przeglądzie Teatrów Szkolnych w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada". Zaprezentowano spektakl pt.: "Był sobie muzyk" poświęcony postaci kompozytora Witolda Lutosławskiego.
  • Udział Marty Maciejewskiej, kl. 3c w rejonowym etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
  • Udział Domininka Rolewskiego, kl. 3c w rejonowym etapie Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
  • III miejsce w powiatowym konkursie plastycznym na plakat w ramach projektu: "Bądźmy zdrowi, wiemy więc działamy" Anna Kłodowska, kl. 2d
  • Certyfikat dla Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie za uczestnictwo w akcji ekologicznej: "Stań po Zielonej Stronie Mocy"
  • III miejsce, "Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Witolda Lutosławskiego" Sara Powaga, Piotr Chwast, Liliana Zaleska
  • I miejsce w wojewódzkim konkursie "Detektywi zagranicy" organizowanym przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Poznaniu, Aleksandra Kupiec, Oliwia Budzyńska, Anna Kłodawska
  • I miejsce, Anna Kłodawska, kl. 2d miejski konkurs "Powstanie Wielkopolskie 1918/19 i jego bohaterowie" - kategoria plastyczna (makieta bitwy)
  • I miejsce, Jakub Miętkiewicz, kl. 3a, miejski konkurs "Powstanie..." - kategoria prezentacja multimedialna
  • III miejsce, Martyna Ciupek, kl. 2d konkurs "Powstanie..." w kategorii plastycznej (scena batalistyczna)
  • Sara Powaga, kl. 3c - udział w Zimowej Akademii Muzycznej w Bałoszycach
  • I miejsce - Izabela Tomczak z kl. 2c, konkurs informatyczny "Gniezno - miasto św. Wojciecha" - kategoria plakat
  • I miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii gimnazjów w XIII Powiatowym Konkursie "Finanse a Matematyka" (drużyna: Damian Wilamowski, Dominik Rolewski, Krzysztof Słomian)
  • II miejsce indywidualne w XIII Powiatowym Konkursie "Finanse a Matematyka" - Damian Wilamowski, kl. 3c
  • III miejsce indywidualne w XIII Powiatowym Konkursie "Finanse a Matematyka" - Dominik Rolewski, kl. 3c
  • VII miejsce klasy IIIc w Regionie Wielkopolska i XVI miejsce w Polsce w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Matematyka bez Granic" - klasę przygotowała Pani Danuta Piechocka, nauczycielka matematyki
  • Zdobycie przez Olgę Kujawską i Jana Mizerę mandatu na XX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie
  • I miejsce, Dominik Rolewski, Międzygimnazjalny Konkurs Chemiczny "Mendelejew"

Osiągnięcia naukowe i udział w ważnych wydarzeniach

Rok szkolny 2012-2013

  • Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego - Maria Maciejewska (3c)
  • Wojewódzki Konkurs Fizyczny - etap rejonowy: Natalia Wojciechowska (3d), Jakub Nędzyk (3d), Alex Bisikiewicz (3f)
  • Wojewódzki Konkurs Fizyczny - etap wojewódzki: Natalia Wojciechowska (3d), Alex Bisikiewicz (3f)
  • Wojewódzki Konkurs Chemiczny - etap szkolny - najlepszy wynik Michał Wrotyński
  • Konkurs internetowy za pośrednictwem platformy internetowej "OZE - Odkrywcy Zielonej Energii" (zasięg: obszar województwa wielkopolskiego) do drugiego etapu zakwalifikowali się: Dominik Rolewski (2c), Patryk Chyła (1c), Aleksandra Rusiecka (1c), Natalia Drzewiecka (2d)
  • Ogólnopolski konkurs o zdrowym żywieniu, etap rejonowy - Alicja Tymczewska (3d) - 2 miejsce
  • Wojewódzki Konkurs Matematyczny - etap rejonowy - Maria Maciejewska (3c)
  • Diecezjalny Konkurs Biblijny - Maria Maciejewska (3c)
  • Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego - etap rejonowy - Marta Maciejewska (2c) i Natalia Wojciechowska (3c), etap wojewódzki - Maria Maciejewska (3c)
  • Konkurs prezentacji multimedialnych - "Przemija postać tego świata..." - Weronika Kowalska (3d) - 3 miejsce
  • Szkolny konkurs matematyczny "SUDOKU" - I miejsce Wilamowski Damian (2c)
  • II miejsce w Powiatowym konkursie plastycznym pod hasłem "Bądźmy zdrowi" - Oliwia Budzyńska (1d)
  • I miejsce w Miejskim konkursie plastycznym - Oliwia Budzyńska (1d)
  • Wyróżnienie dla Patrycji Kazmuchy (1d) w konkursie "Ekologiczne ozdoby świąteczne"
  • II miejsce w Konkursie dla uczniów szkół gimnazjalnych "Mistrz Pięknego Czytania" - Aron Dawidowski (3d)
  • wyróżnienia w konkursie międzygimnazjalnym "Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 - Oliwia Budzyńska (1d) i Dominik Rolewski (2c)
  • III miejsce, Szymon Szykowny, Międzygimnazjalny Konkurs Literacki "Modlitwa mojej rodziny" z okazji XII Dnia Papieskiego "Jan Paweł II - Papież Rodziny"
  • Andrzej Adamski - wyróżnienie w akcji "Listy dla Ziemi" organizowanej przez Prezydenta Gniezna i Fundację Ekologiczną ARKA
  • "Perełki Naukowe 2013" Nagroda Prezydenta Gniezna - Maria maciejewska i Joanna Smarzyńska
  • Udział w akcji humanitarnej "Wielkopolska Dzieciom Afgańskim"
  • Udział w grze terenowej "Tropiciele przeszłości w ramach Młodzieżowych Dni Historii
  • Udział w XIII Gnieźnieńskich Prezentacjach Ekologicznych - wyróżnienie w konkursie "Drugie życie starych ciuchów - modnie ale inaczej"
  • I miejsce drużyny w XII Powiatowym Konkursie "Finanse a Matematyka"

Rok szkolny 2011-2012

  • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego - Maksymilian Majchrzak (3b)
  • Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego - Paulina Popek (3c)
  • Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego - Karolina Wojciechowska (3b)
  • Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego - Katarzyna Grajkowska (3b)
  • Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego - Karolina Wojciechowska (3b)
  • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego - Mateusz Król (3b)
  • Karolina Wojciechowska - I miejsce w VI Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS
  • II miejsce w konkursie wojewódzkim IX edycji Programu "Moja szkoła w Unii Europejskiej - edycja Powrót do szkoły"
  • udział w V Przeglądzie Teatrów Szkolnych Offeliada 2011 (w dniach 11-13 listopada 2011 r.)
    Na zdjęciu trupa teatralna "Maski" podczas przedstawienia
     
  • w VIII edycji konkursu historycznego zorganizowanego z okazji Narodowego Święta Niepodległości 9 listopada 2011 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie w konkursie prezentacji multimedialnych - III miejsce - Marta Jankowska, w teście wiedzy historycznej: I miejsce – Filip Lisiecki (3b), II miejsce – Michał Szczepaniak (3b), III miejsce – Michał Wachowiak (3b)
    Na zdjęciu Filip Lisiecki odbiera nagrodę za zajęcie I miejsca
     

Rok szkolny 2010-2011

  • Drugie miejsce w konkursie „Gnieźnieńska architektura miejska XIX i XX wieku” dla drużyny w składzie: Maciej Kiałka, Michał Szczepaniak i Michał Wachowiak
  • I miejsce Agnieszki Szymskiej i wyróżnienie dla Natalii Adamskiej w Turnieju Recytatorskim "Chopin - natchnienie poetów"
  • konkurs poetycki "Jan Paweł II - Odwaga Świętości" - I miejsce Monika Nalewaja, III miejsce Natalia Adamska
  • II miejsce w powiatowym konkursie prezentacji multimedialnych na temat "Nie daj szansy AIDS" - Natalia Adamska
  • powiatowy VII Konkurs Historyczny prezentacji multimedialnych na jeden z dwóch tematów: "Wojna polsko-bolszewicka" lub "Blaski i cienie II Rzeczypospolitej"
    I miejsce - Mateusz Kabziński, II miejsce - Dariusz Kujawski, Mateusz Kwaśniewski, III miejsce - Zuzanna Banicka
  • Wojewódzki Konkurs Historyczny - Finaliści konkursu: Michał Szczepaniak (35 pkt.), Filip Lisiecki (39 pkt.)
  • Półfinaliści V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters - Maciej Kiałka - 2b, Łukasz Kobyłecki - 2b, Szymon Walkowiak - 2b, Dawid Wilgosz - 3c
  • IX miejsce w Wielkopolsce w Międzynarodowym Konkursie "Matematyka bez granic" - klasa 3c
  • I miejsce - Michał Wachowiak i II miejsce Łukasz Jalowski w XII Gnieźnieńskim Konkursie Matematycznym klas drugich
  • wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie im. Onufrego Kopczyńskiego - Karolina Wojciechowska
  • II miejsce w XI Konkursie Wiedzy Marynistycznej o ORP Gniezno - drużyna w składzie: Natalia Adamska, Piotr Bielak, Agnieszka Szymska
  • II miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Historycznym "Od zjednoczenia do podziału" - drużyna w składzie: Michał Szczepaniak, Karolina Wojciechowska, Michał Wachowiak, Maciej Kiałka, M. Kabziński
  • I miejsce w konkursie piosenki "STOP PRZEMOCY" dla zespołu w składzie: Adrian Przygocki, Adrian Czerpowacki, Bryan Ober

 Perełka szkolna 2010/2011:
 
- Natalia Adamska, uczennica klasy III, średnia ocen 5,4
- Agnieszka Szymska, uczennica klasy III, średnia ocen 5,6

Rok szkolny 2009-2010

  • IX Dzień Papieski "Jan Paweł II - Papież Wolności" (16.10.2010 r.) - spotkanie z arcybiskupem Henrykiem Muszyńskim i Prezydentem Gniezna Jackiem Kowalskim
  • Spotkanie z Lechem Wałęsą w Gdańsku (XI 2009) - uczestnicy delegacji: dyrektor Maria Maćkowiak, M. Glejzer, M. Maciejewski, M. Prusak, N. Adamska, A. Szymska, P, Domagalska, M. Górecka. W. Rzeźniczak, M. Szczepaniak, Z. Banicka, J. Kaszyński
  • Projekt edukacyjny "Tradycje Bożonarodzeniowe w polskim domu" - wigilia całej szkolnej społeczności w sali gimnastycznej
  • Projekt edukacyjno-wychowawczy "Polski ruch olimpijski. Słynni polscy olimpijczycy"
  • Spotkanie z olimpijczykiem - Rafałem Grotowskim (Olimpiada Sydney 2000, hokej na trawie) - 4.03. 2010 roku
  • Ogólnopolska kampania: "Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne"
  • II miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS - Natalia Adamska
  • Powiatowy Konkurs Informatyczny "Moja instrukcja" (16.03.2010 r.)  - I miejsce Natalia Adamska, II miejsce Agnieszka Szymska 

  • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Gramatyczno-Ortograficznym im. Ks. Onufrego Kopczyńskiego - Paulina Popek
  • I miejsce za prezentację multimedialną w Przeglądzie Twórczości Patriotycznej "Dla Ciebie Polsko" - Natalia Adamska
  • II miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie "Chcę Wiedzieć Więcej" - Aleks Adamski i Adam Kabaciński
  • Powiatowy Konkurs "Finanse a matematyka" - I miejsce Adrian Nowak, IV miejsce Agnieszka Szymska, VI miejsce Karolina Wojciechowska oraz Puchar Naczelnika Urzędu Skarbowego w Gnieźnie dla reprezentacji naszego gimnazjum
  • Konkurs Historyczny "Od Mieszka I do Mieszka II" - II miejsce dla drużyny: Karolina Wojciechowska, Michał Szczepaniak, Michał Wachowiak
  • Konkurs Gwary Wielkopolskiej (Łopienno) - I miejsce Agnieszka Szymska
  • XI Gnieźnieński Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich - I miejsce Mikołaj Rekruciak, III miejsce - Natalia Adamska
  • Powiatowy Konkurs "Wiatr, huragan, ogień, woda - strażak zawsze rękę poda" - II miejsce Piotr Wróblewski
  • Konkurs Plastyczny - "Wojownik-Żużlowiec" Bolesław Chrobry w oczach młodego kibica - I miejsce Szymon Brylewski, II miejsce Jakub Knasiak
  • Konkurs plastyczny pod patronatem Konsula Ukrainy w Poznaniu i Prezydenta miasta Gniezna "Humań - zabytki architektury"
    I miejsce - Weronika Stochmal, II miejsce - Piotr Wróblewski, III miejsce - Magdalena Kwaśniewska
  • Finaliści IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters 2010 - 16 miejsce w Polsce dla drużyny "Buszmeni" w składzie: Wiktor Rzeźniczak, Marcin Igliński, Szymon Walkowiak, Mikołaj Sobczak. W konkursie wystartowały 4563 drużyny z całej Polski.

  • Wyróżnienia  w konkursie "Zwyczaje, obrzędy i tradycje w Polsce" dla Sylwii Surman i Weroniki Stochmal

Nagroda Prezydenta Gniezna - Perełki Szkolne: Pamela Domagalska, Adrian Nowak, Jakub Kaszyński, Szymon Barkowski

Rok szkolny 2008-2009

  • EKOLIDER 2008/2009 - wyróżnienie dla Gimnazjum nr 4
  • VIII Powiatowy Konkurs "Finanse a matematyka" - I miejsce - Rafał Wrotyński, II miejsce - Natalia Adamska, III miejsce - Gniewomir Prus. Cała trójka reprezentowała Gimnazjum nr 4.
  • I miejsce i Puchar Naczelnika Urzędu Skarbowego w Konkursie Matematycznym "Finanse a matematyka" – drużyna w składzie: Rafał Wrotyński, Natalia Adamska, Gniewomir Prus i Agnieszka Szymska
  • Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej "Europa bez granic" pod patronatem europosła Jana T. Masiela - I miejsce Marcin Budzyński
  • Ogólnopolski konkurs  ekologiczny "Drugie Życie Elektrośmieci"- I miejsce dla drużyny naszego gimnazjum w składzie: Julia Adamska, Marcin Budzyński, Maja Formalik, Anna Kwiatkowska, Tomasz Lemański, Andrzej Marciniak, Joanna Praczyk, Dominika Różycka,  Sonia Żółtowska (Warszawa, XII 2008 r.)
  • I miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym
  • I miejsce w Powiatowym Konkursie "Finanse a matematyka" - Rafał Wrotyński
  • IV miejsce w I Regionalnym Konkursie "Wielkopolska w Unii Europejskiej"
  • Widowisko "Młodzi gnieźnianie Ojczyźnie" - wystawione przez nasze gimnazjum w teatrze im. A. Fredry z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości (25.10.2008 r.)
  • Projekt "Młodzi przedsiębiorczy" - dwie grupy uczniowskie prowadziły wirtualne firmy ucząc sie zasad ekonomii
  • Wyjazd do Witebska - 7.10-12.10.2008 r. - A. Chełkowska, Z. Draheim, M. Siwka, A. Maćkowiak, M. Bartz pod opieką H. Ciesielskiej i M. Szczepaniaka
  • Działania z okazji 90. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego
    - Widowisko teatralne: "A nam się znowu jęła marzyć"
    - Poszukiwacze tajemnic Powstania Wielkopolskiego
    - "A to Polska właśnie" - konkurs fotograficzny
  • Międzynarodowy konkurs "Matematyka bez granic" - klasa 3c - miejsce ....
  • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego - F. Stochmal
  • I miejsce drużynowo w Konkursie Matematycznym "Finanse a matematyka" - Rafał Wrotyński, Natalia Adamska, Gniewomir Prus
  • Projekt profilaktyczny: "Carpe diem - młodość, uroda, zdrowie są w Tobie, sięgaj po nie"
  • IX Konkurs Wiedzy Marynistycznej o ORP Gniezno - III miejsce dla drużyny Natalia Adamska, Tomasz Lemański, Gniewomir Prus
  • Projekt E-szkoła Wielkopolska. Twórczy uczeń. Twórczy nauczyciel. Lider Norbert Nowakowski oraz nauczyciele: Agnieszka Puszczykowska-Glapa, Anna Nejman, Agnieszka Konarkowska, Maciej Maciejewski prowadzą 6 uczniowskich zespołów projektowych (60 uczniów)
  • Projekt współpracy międzypokoleniowej - "Pamiętnik"
  • Tydzień Edukacji Globalnej: "Pusty brzuch to człowieka wróg"
  • Polska Wolność - konkurs historyczny
  • "Od Europy do Wielkopolski" - program regionalno-artystyczny
  • Projekt "Ogień"
  • Projekt międzynarodowy - "Dusze starych miast: Gniezno - Bad Berleburg"

Nagroda Prezydenta Gniezna - Perełki Szkolne
Naukowe: Anna Kwiatkowska i Rafał Wrotyński
Sportowe: Dominika Różycka i Marcin Budzyński
 

Rok szkolny 2007-2008

  •  I miejsce w II Powiatowym Konkursie Ekologicznym - "Ziemia moim domem" - Joanna Szymska
  • I miejsce o Puchar Naczelnika Urzędu Skarbowego w Konkursie Matematycznym "Finanse a matematyka"
  • Nagroda Specjalna w "Powiatowym Konkursie Wierszy Patriotycznych"
  • I miejsce w Gnieźnieńskim Konkursie o Janie Pawle II - Anna Kwiatkowska, Marcin Budzyński, Gniewomir Prus
  • Wyróżnienie za uzyskany wynik dla Rafała Wrotyńskiego w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"
  • Półfinaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie "Dialnet Masters"
  • Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego - Julia Adamska
  • II miejsce w konkursie na ekosong - Sonia Żółtowska
  • Wyróżnienie w Konkursie Ekolider
  • I miejsce w konkursie fotograficznym "Krajobraz i Przyroda Ziemi Gnieźnieńskiej" - Ariadna Majewska
  • I miejsce w Konkursie Marynistycznym o ORP Gniezno - Julia Adamska, Gniewomir Prus, Tomasz Lemański - w nagrodę wyjazd na okręt ORP Gniezno (27.06.2008 r.)
     
  • II Spotkania Sąsiadów na Ziemi Gnieźnieńskiej pod hasłem "Tradycje świąteczne w Polsce, na Litwie, na Białorusi i Ukrainie"
  • Spotkanie z gośćmi z Filipin
  • I miejsce w konkursie na logo Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Amatorskich i Niezależnych - Agnieszka Żoła
  • Wyróżnienie w konkursie fotograficznym "Gniezno widziane inaczej" dla Ariadny Majewskiej
  • Wymiana z młodzieżą z Bad Berleburga
  • Drama Festival - II miejsce za przedstawienie "The Tin Soldier" wg pomysłu A. Gandurskiej
  • Programy profilaktyczne: "Fałszywi przyjaciele", "Zdrowy i bezpieczny styl życia gimnazjalistów zachwyca"
  • Projekt sportowy - "Pierwsza Stolica Sportem Zachwyca"

Nagroda Prezydenta Gniezna - Perełki szkolne:

Naukowe: Joanna Szymska i Sonia Żółtowska
Sportowa: Mateusz Sałaciński

Rok szkolny 2006-2007

  •  4.09. 20006 r. - Wojewódzkie Samorządowe Rozpoczęcie Roku Szkolnego w naszym gimnazjum
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" dla Joanny Szymskiej
  • Powiatowy Konkurs „Finanse a matematyka” I miejsce Katarzyna Marciniak, II miejsce Joanna Szymska, III miejsce Rafał Wrotyński, IV miejsce Paulina Danielska
  • I miejsce i Puchar Naczelnika Urzędu Skarbowego w Konkursie Matematycznym "Finanse a matematyka" – drużyna w składzie: K. Marciniak, J. Szymska, R. Wrotyński, P. Danielska
  • Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie "Ekolider"
  • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie o Zagrożeniach w Internecie - Julia Adamska
  • II miejsce w Wojewódzkim Konkursie o Zagrożeniach w Internecie - Joanna Szymska
  • VI Konkurs Wiedzy o Stolicach Europejskich - III miejsce Joanna Szymska
  • III Rejonowy Konkurs Interdyscyplinarny o Państwach Europejskich - I miejsce
  • "Śladami Świętości" - widowisko poświęcone Bł. Radzymowi Gaudentemu, pierwszemu arcybiskupowi Gniezna
  • III miejsce w Powiatowym Konkursie "Chcę wiedzieć więcej"
  • I miejsce - Mendelejew - azot czyli zepsute powietrze - Sonia Żółtowska
  • I miejsce - Rejonowy Konkurs Kolęd - Sonia Żółtowska
  • Daniel Glejzer - posłem XIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie
  • III miejsce klasy 3c w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Matematyka bez granic"
  • IV miejsce klasy 3b w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Matematyka bez granic"
  • Wyjazd na Białoruś - Witebsk 15.10-21.10.2006
  • "II Drzwi Gnieźnieńskie" - ogólnopolski konkurs plastyczny (październik 2006 r.)
  • Nagroda Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla Gimnazjum nr 4 za inaugurację roku szkolnego 2006/2007 - 13.10.2006
  • "Spotkania Sąsiadów na Ziemi Gnieźnieńskiej" - młodzież z Litwy, Niemiec, Białorusi, Ukrainy i Polski, konferencja naukowa o charakterze ekologicznym w MOK
  • Widowisko "Tym, którym jesteśmy wdzięczni" - MOK
  • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego - D. Banaszak
  • II miejsce w VII Konkursie Marynistycznym Wiedzy o ORP Gniezno
  • I miejsce w Konkursie Modeli Kartonowych - F. Stochmal
  • I miejsce w Konkursie "Dzień Bezpiecznego Internetu" - A. Majewska
  • II miejsce dla koła teatralnego Maski podczas Gnieźnieńskich Prezentacji Ekologicznych za przedstawienie "Kupuj z głową"

Nagroda Prezydenta Gniezna - Perełki szkolne:
Naukowe: Daniel Glejzer i Magdalena Rolewska
Sportowe: Patrycja Dąbrowska i Marta Wolińska
 

Rok szkolny 2005-2006

  • I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS - S. Walkiewicz i M. Oblizajek
  • Dzień Papieski - "Jan Paweł II - Orędownik Prawdy" - widowisko poetycko-muzyczne w MOK przygotowane przez nasze gimnazjum
  • II miejsce w II Festiwalu Teatralnym "Märchenwelt"
  • IV miejsce w II Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej "Europa wśród młodzieży" pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Marka Siwca - Daniel Glejzer
  • II miejsce w Konkursie z okazji 25-lecia powstania NSZZ "Solidarność" - Daniel Glejzer
  • I miejsc w Powiatowym Konkursie Gwary Wielkopolskiej w Kłecku - Magdalena Rolewska
  • III miejsce w Konkursie Wiedzy Marynistycznej
  • II miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym "Mistrz ortografii" - Lidia Kweizer
  • Wyróżnienie w II Gnieźnieńskim Dyktandzie Ortograficznym o "Złotą Stalówkę" Prezydenta Miasta Gniezna - Lidia Kweizer
  • III miejsce klasy 3e w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Matematyka bez granic"
  • XV miejsce klasy 3d w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Matematyka bez granic"
  • I miejsce za prezentację przestrzenną "W zgodzie z przyrodą" w ramach XI Gnieźnieńskich Prezentacji Ekologicznych - 7.04.2006
  • I miejsce w Konkursie na Miniaturę Gniezna
  • II miejsce w Konkursie "Jan Paweł II na znaczkach pocztowych" - Ł. Kwaśniewski, J. Szymska, P. Kamiński
  • Laureaci Europejskiego Konkursu Szkolnego MEN "Europa w Szkole" - Żaneta Sieja i Daniel Glejzer
  • II miejsce w Ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez NBP i CODN w Warszawie na najlepszą pracę pisemną: "Od czego zależy liczba powstających miejsc pracy" (14.06.2006) - Daniel Glejzer
  • III Europejskie Spotkania Młodych - Gniezno - 2006
  • Koncert dla przyjaciół szkoły - "Tym, których kochamy" (7.06.2006) - M. Mai-Manthey, A. Kubiś, M. Dutkiewicz, T. Chojnacka
  • I miejsce w Konkursie Wiedzy o Europie podczas IV Integracyjnych Spotkań Gimnazjów - Kłecko 21.03.2006 r.
  • II miejsce w Konkursie „Finanse a matematyka” – Piotr Witkowski

Nagroda Prezydenta Gniezna - Perełki szkolne:
Perełki naukowe: Lidia Kweizer i Anna Draheim

Perełki sportowe: Olga Kamińska i Krzysztof Drela

Rok szkolny 2004-2005

  •  I miejsce Bartosza Małeckiego (3e) w finale I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej "Europa wśród młodzieży"
  • Natalia Ignaszak (3e) finalistką Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego
  • Piotr Żabierek (3c) - finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
  • Uczniowie klasy 3e zajęli czwarte miejsce w Wielkopolsce w międzynarodowych zawodach matematycznych dla klas III gimnazjum i I licealnych zorganizowanych przez Inspection Pédagogique Régionale et I΄IREM de Strasbourg
  • 13 miejsce Piotra Żabierka (3c) - w konkursie Złota Żaba
  • II miejsce Juliusza Stochmala (2d) i IV Lidki Kweizer (2e) w VI Gnieźnieńskim Konkursie Matematycznym dla Gimnazjalistów
  • III miejsce drużynowo w Powiatowym Konkursie „Finanse a matematyka”

    Nagroda Prezydenta Gniezna - Perełki szkolne: Natalia Ignasiak, Bartosz Małecki i Piotr Żabierek

Rok szkolny 2003-2004

  • Jarosław Szymczak - laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego
  • Tomasz Kubiak - finalista Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego
  • Marek Gnybek (II E) – I miejsce w V Gnieźnieńskim Konkursie dla Gimnazjalistów
  • Piotr Żabierek (II C) – II miejsce w V Gnieźnieńskim Konkursie dla Gimnazjalistów
  • Piotr Żabierek (II E) – I miejsce w III powiatowym konkursie „Finanse a matematyka”
  • Tomasz Kubiak (III B) – II miejsce w III powiatowym konkursie „Finanse a matematyka”
  • Drużyna naszej szkoły w składzie: Tomasz Kubiak (III B), Bartosz Małecki (II E), Agata Olszewska (II D) i Piotr Żabierek (II C) zdobyła Puchar Naczelnika Urzędu Skarbowego miasta Gniezna w konkursie „Finanse a matematyka”
  • VIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - laureat Tomasz Kubiak
  • I miejsce w Konkursie Marynistycznym

    Nagroda Prezydenta Gniezna - Perełki szkolne - Tomasz Kubiak i Jarosław Szymczak
  

Rok szkolny 2002-2003

 

  • Na koncercie - "Gala gnieźnieńska" z okazji imienin miasta (25 kwietnia 2003 r.) gościmy prezydenta Jaromira Dziela i delegacje z miast partnerskich Gniezna
  • Gimnazjum otrzymuje puchar Naczelnika Urzędu Skarbowego w Gnieźnie za I miejsce drużynowe w konkursie "Finanse a matematyka" zorganizowanym przez p. Gabrielę Wencel
  • Piotr Żabierek zajmuje IV miejsce w konkursie "Finanse a matematyka"
  • II miejsce w turnieju "Europa bez granic" - 16.05.2003 r.
  • gimnazjum realizuje program Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży - "Szkoła Przyjazna Uczniom"
  • "Konkurs gnieźnieński o stolicach europejskich" - laureaci Maciej Janicki i Grzegorz Buczkowski
  • I miejsce Tomasza Kubiaka za pracę literacką pt.: "Słowa, wersy, rymy z europejskiej krainy"
  • I miejsce Tomasza Kubiaka i III Macieja Janickiego w konkursie historycznym - "Gnieźnianina Żywot Codzienny"
  • wyróżnienie literackie dla Tomasza Kubiaka w konkursie "Polska w Europie - różnić się pięknie we wspólnym domu"
  • I miejsce dla Macieja Sypniewskiego i Wioletty Kozłowskiej w "Konkursie gwary wielkopolskiej - Kłecko 2002 r."
  • I miejsce Pauliny Bosackiej i Wioletty Kozłowskiej w "III Małym Festiwalu Gnieźnieńskim Piosenki Niemieckiej" - czerwiec 2003 r.
  • I miejsce drużyny: Maciej Janicki, Miłosz Nowak, Dawid Giszczyński w "Konkursie marynistycznym o ORP Gniezno"
  • bierzemy udział w "Warsztatach regionalno-europejskich" Sochaczew-Jordanów-Wrocław-Gniezno, na przełomie lutego i marca 2003 r.
  • szkoła uczestniczy w projekcie miejskim "Do Europy bez granic" - 2.06.2003 r. - kamienista mapa Europy
  • Klub europejski i Pani Hanna Ciesielska otrzymuje nagrodę od Powiatowego Centrum Informacji Europejskiej i GARG za aktywną działalność proeuropejską (27.04.2003 r.)
  • I miejsce w Przeglądzie Gazetek Szkolnych za dobór materiałów, szatę graficzną i artykuły dla redakcji gazetki szkolnej Dobry+ (Tomasz Kubiak, Sandra Czaczyk i Agnieszka Urant)
  • III miejsce w Gnieźnieńskich Prezentacjach Ekologicznych
  • finalista "Salamandra" - Maciej Janicki
  • laureat "VII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce" - Tomasz Kubiak
  • finalista "VII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce" - Maciej Janicki
  • I miejsce Jarosława Szymczaka i IV Tomasza Kubiaka w "IV gnieźnieńskim konkursie matematycznym"

Rok szkolny 2001-2002

  •  I miejsce w "Konkursie Wiedzy o Noblistach" - Tomasz Kubiak, Lidia Bosacka i Maciej Janicki
  • Wojewódzki Konkurs Polonistyczny - laureatka Lidia Bosacka
  • Wojewódzki Konkurs Matematyczny - finalistka I. Rolek
  • Wojewódzki Konkurs Ortograficzny im. Onufrego Kopczyńskiego w Czerniejewie - finalista Tomasz Kubiak
  • II miejsce w "VI Turnieju Wiedzy o Wielkopolsce" - Sebastian Konwiński i Tomasz Kubiak
  • II miejsce w powiecie w konkursie matematycznym "Kangur 2002" - Hubert Krysztofiak
  • III miejsce w powiecie w konkursie matematycznym "Kangur 2002" - I. Rolek
  • IV miejsce w powiecie w konkursie matematycznym "Kangur 2002" - Tomasz Łuczak
  • Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy "Salamandra" - finaliści: Lidia Bosacka, Mikołaj Grzybowski i Maciej Janicki
  • Gnieźnieński Konkurs Matematyczny - III miejsce Jarosław Szymczak
  • Gnieźnieński Konkurs Matematyczny - IV miejsce Błażej Budziszewski
  • I miejsce w "Przeglądzie Gazetek Szkolnych" - Daria Mudrak, Agata Fredyk i Anna Kikulska
  • II miejsce w konkursie Ekolider 2000/2001
  • II miejsce w turnieju "Europa bez granic"
  • finalistka "XX Festiwalu Piosenki Francuskiej"
  • I i III miejsce w "II Marynistycznym Konkursie ORP Gniezno"
  • wzięliśmy udział w "II Wielkopolskim Forum Klubów Europejskich" w Poznaniu
  • uczestniczyliśmy w Paradzie Schumana w Warszawie
  • braliśmy udział w uroczystości nadania Gnieznu Honorowej Flagi Rady Europy
  • gościliśmy Roberta Antrettera z Rady Europy (7.09.2001 r.)


Rok szkolny 2000-2001

  • Uczestniczyliśmy w "II Okrągłym Stole Klubów Europejskich w siedzibie Sejmu RP" w Warszawie
  • wzieliśmy udział w "Wielkopolskim Forum Klubów Europejskich" w Poznaniu
  • braliśmy udział w "VIII Spotkaniu Europejskim - Parada Schumana" w Warszawie
  • Wojewódzki Konkurs Recytatorski - finalistka Anna Machińska
  • Konkurs przyrodniczy - "Salamandra" - I miejsce w okręgu dla Macieja Janickiego
  • Gimnazjum zdobyło tytuł "Ekolider II"
  • "Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym" - wyróżnienie dla P. Kruka
  • I miejsce w "Konkursie miejskim na wiersz o moim mieście"
  • I, II, III i V miejsce w II Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym


 Rok szkolny 1999-2000

  • Milenijny Konkurs Historyczny - II miejsce Sylwia Woźniak i Lidia Bosacka
  • I Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny - pierwsze 4 miejsca Hubert Krysztofiak, Szymon Kowalewski, I. Rolek i Tomasz Łuczak
  • Konkurs "Kangur bez granic" - Tomasz Łuczak
  • Konkurs Piosenki Ekologicznej - wyróżnienie dla Dominiki Sochackiej
  • Uczestniczyliśmy w uroczystości powitania Premierów Grupy Wyszehradzkiej w marcu 2000 r. z okazji Tysiąclecia Zjazdu Gnieźnieńskiego

Sukcesy sportowe

Rok szkolny 2015-2016

  • I miejsce w Mistrzostwach Miasta Gniezna w Siatkówce Chłopców i awans do Mistrzostw Powiatu
  • II miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców w Kiszkowie
  • II miejsce w Mistrzostwach Gniezna w Piłce Nożnej Halowej Chłopców
  • Organizacja Mistrzostw Gniezna w Piłce Siatkowej Chłopców i Dziewcząt oraz Memoriału J. Janickiego
  • II miejsce w Mistrzostwach Miasta Gniezna w Piłce Siatkowej Dziewcząt
  • III miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt im. Janusza Janickiego
  • udział w przełajach sztafetowych dziewcząt i chłopców

Rok szkolny 2014-2015

  • Złoty medal w pływaniu stylem klasycznym i srebrny stylem grzbietowym, Jakub Andrzejewski kl. 2a, Mistrzostwa Gniezna w Pływaniu

Rok szkolny 2013-2014

  • 1.10.2013 Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych (IV miejsce dziewcząt). Skład drużyny: Siwka Agnieszka, Fik Agata, Draheim Halina, Dziel Sandra, Mężyńska Katarzyna, Wieczorek Daria, Chroma Weronika, Lisowska Alicja, Jaworska Natalia, Zając Wiktoria, Budzyńska Oliwia, Gozdowska Oliwia
  • 5.11.2013 Mistrzostwa Gniezna w Halowej Piłce Nożnej Chłopców, II miejsce. Skład drużyny: Urbaniak Dawid, Siwka Paweł, Sternalski Arkadiusz, Połatyński Dawid, Danielewicz Mikołaj, Śmiałowski Oskar, Jarzyński Patryk, Jandy Adrian, Wiesner Gracjan, Nowakowski Michał
  • XII 2013 Mistrzostwa Gniezna w Piłce Siatkowej Dziewcząt, I miejsce. Drużyna w składzie: Król Zuzanna, Grześkowiak Zofia, Dziel Sandra, Frąckowiak Sandra, Draheim Halina, Siwka Agnieszka, Grempka Martyna, Lisowska Alicja, Strzyżewska Sandra, Majchrzak Sandra, Chroma Weronika
  • 3.12.2013 Mistrzostwa Gniezna w Piłce Siatkowej Chłopców, II miejsce
  • 27.02.2014 Turniej Piłki Siatkowej Chłopców w Łubowie, I miejsce
  • 20.03.2014 Turniej Piłki Siatkowej Chłopców XIII Papieski Turniej Piłki Siatkowej Szkół Zaprzyjaźnionych w Żydowie, II miejsce
  • 28.03.2014 Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych w I LO w Gnieźnie, I miejsce, Polus Fryderyk - Najlepszy Zawodnik Turnieju, Król Zuzanna wybrana do 6 Turnieju. Skład drużyny: Król Zuzanna, Frąckowiak Sandra, Dziel Sandra, Wachowska Martyna, Polus Fryderyk, Woźniak Gracjan, Sternalski Arkadiusz, Barkowski Jakub
  • Otwarte Mistrzostwa Konina w Pływaniu 2014, Andrzejewski Jakub - I miejsce 50m klasykiem, I miejsce 50m grzbietem. Otwarte Mistrzostwa Gniezna 2014 - III miejsce 50m klasykiem
  • 30.04.2014 XIV Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców, I miejsce. Drużyna w składzie: Polus Fryderyk, Woźniak Gracjan, Perończyk Dariusz, Sternalski Arkadiusz, Urbaniak Dawid, Barkowski Łukasz, Stefankiewicz Jakub, Kabaciński Denis
  • 9.05.2014 Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce, skok w dal, Sternalski Arkadiusz - I miejsce. Pchnięcie kulą, Woźniak Gracjan - III miejsce

Rok szkolny 2012-2013

  • I miejsce w Memoriale J. Janickiego, I miejsce w turnieju piłki siatkowej dziewcząt w Kiszkowie, I miejsce w turnieju piłki siatkowej dziewcząt w Łubowie, II miejsce w Mistrzostwach Gniezna w piłce siatkowej dziewcząt - drużyna w składzie: Kołodziejczak Żaneta, Tymczewska Alicja, Smarzyńska Joanna, Górna Aleksandra, Krzyścin Angelika, Sikorska Agata, Kozakiewicz Daria, Staszewska Marta, Purol Kinga, Dziel Sandra, Grześkowiak Zofia, trener: Jerzy Szmańda
  • I miejsce w Mistrzostwach Gniezna w piłce koszykowej dziewcząt, II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce koszykowej dziewcząt dla drużyny w składzie: Tymczewska Alicja, Smarzyńska Joanna, Piórek Joanna, Wojciechowska Natalia, Przybysz Joanna, Brodnicka Ewelina, Marszałek Zuzanna, Kołodziejczak Żaneta, Kozakiewicz Daria, trener: Jerzy Szmańda
  • II miejsce w Mistrzostwach Gniezna w Piłce Siatkowej Chłopców dla drużyny w składzie: Kaczmarek Adrian, Prusak Michał, Waluszyński Łukasz, Adamski Andrzej, Czarniak Wiktor, Barkowski Łukasz, Polus Fryderyk, Szymanowski Damian, Kolanko Jakub, Wilamowski Patryk, trener: Tomasz Liczbiński

Rok szkolny 2011-2012

  • Drużyna piłkarska w składzie: Oskar Śmiałowski, Dawid Połatyński, Dawid Urbaniak, Arkadiusz Sternalski, Mikołaj Danielewicz, Jakub Miętkiewicz, Bartosz Rak, Konrad Wesołowski i Paweł Siwka w finale wojewódzkim "Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska", trener: Łukasz Malczewski

  • I miejsce w Mistrzostwach Gniezna w piłce nożnej dziewcząt
  • I miejsce w II rundzie Turnieju Coca-Cola Cup i awans do finału wojewódzkiego dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Gniezna w Piłce Halowej Chłopców
  • III miejsce w Mistrzostwach Gniezna w piłce koszykowej chłopców
  • VIII miejsce w finale wojewódzkim o Puchar Premiera Donalda Tuska w piłce nożnej chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Gniezna w piłce koszykowej dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Gniezna w piłce siatkowej dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Gniezna w unihokeju dziewcząt
  • II miejsce w Memoriale im. Janusza Janickiego w piłce siatkowej dziewcząt
  • I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt w Żydowie
  • II miejsce Łukasza Kobyłeckiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Mistrzostwach Powiatu i awans do Mistrzostw Województwa

Rok szkolny 2010-2011

  • I miejsce w Mistrzostwach Gniezna w Piłce Koszykowej Dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Gniezna w Piłce Siatkowej Chłopców
  • XXI Ogólnopolski Bieg Niechana

- 4 miejsce - Patryk Wilamowski
- 6 miejsce - Adrian Jankowski
- 9 miejsce - Maciej Kiałka
- 15 miejsce - Mateusz Tomaszewski

Perełka sportowa 2010/2011:

  • Maciej Kiałka, uczeń klasy II, średnia ocen 5,1
  • Łukasz Kobyłecki, uczeń klasy II, średnia ocen 5,0 

Rok szkolny 2009-2010

  • II miejsce w Mistrzostwach Gniezna Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Gniezna Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Gniezna w Piłce Siatkowej Chłopców
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego w Piłce Siatkowej Chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego w Koszykówce Dziewcząt
  • XVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Radom '2010) - III miejsce i brązowy medal w boksie (waga do 60 kg) dla Mateusza Rogowskiego (Stella Gniezno). Powołanie do kadry narodowej.
  • Mistrzostwa Gniezna w Pływaniu Sportowym

- Michał Czech - I miejsce - styl grzbietowy (klasy II), IV miejsce - styl dowolny
- Bogna Grzybowska - III miejsce - styl delfinowy na dystansie 25 m.
- Krzysztof Zieliński - IV miejsce - styl grzbietowy na dystansie 50 m, IV miejsce - styl klasyczny

  • XX Jubileuszowy Ogólnopolski Bieg Niechana

- w konkurencji chłopców rocznik 1996 na dystansie 1000m - III miejsce Maciej Kiałka (MKL Gniezno)
- w konkurencji chłopców rocznik 1995 na dystansie 1500m - IV miejsce Patryk Mąkowski
- w konkurencji chłopców rocznik 1994 na dystansie 1500m - IV miejsce Krzysztof Zygaj, V miejsce Krzysztof Zieliński

  • Turniej Piłki Nożnej "Coca Cola Cup" 2010 r. (dziewcząt) - III miejsce (w II etapie eliminacyjnym) dla drużyny w składzie: Daria Górna, Klaudia Piórek, Dagmara Kabacińska, Klaudia Gąszczyk, Anna Makowska, Agnieszka Wajcht, Agnieszka Jóźwiak, Anna Szczygielska, Agata Zielińska, Jagoda Muskała
  • Wielkopolski Turniej Eliminacyjny do Pucharu i Mistrzostw Polski w karate tradycyjnym

- I miejsce KATA dziewcząt 14-16 lat - Klaudia Piórek (UKS Samuraj Gniezno)
- I miejsce KUMITE dziewcząt 14-16 lat - Klaudia Piórek (UKS Samuraj Gniezno)

 Rok szkolny 2008-2009

  • II miejsce drużynowo w Wieloboju morskim - Gniezno 9.06.2009 r.
  • II miejsce w Mistrzostwach Gniezna w unihokeju - 10.02.2009 r.
  • III miejsce w Mistrzostwach Gniezna w Pływaniu - Marcin Budzyński

 

Rok szkolny 2007-2008

  •  I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zapasach i Mocowaniu w Stylu Klasycznym (Pniewy) - M. Sałaciński
  • V miejsce w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Zapasy styl klasyczny - Kartuzy 2008 - M. Sałaciński
  • I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Coca Cola Cup w Gnieźnie
  • II miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Coca Cola Cup Powiatu Gnieźnieńskiego
  • III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej "Turniej Pięciu Narodów" - Gniezno, 2008 rok

 

Rok szkolny 2006-2007

  •  II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego w Mocowaniu, zapasy, styl klasyczny - M. Sałaciński
  • III miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Piłki Siatkowej Dziewcząt
  • II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w Lubiniu - P. Dąbrowska
  • I miejsce w Mistrzostwach Gniezna w Piłce Siatkowej Dziewcząt
  • II miejsce w Międzyszkolnych Rozgrywkach w Piłce Siatkowej Żydowo-Gniezno
  • I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Polimeni Cup

 

Rok szkolny 2005-2006

  • II miejsce w Mistrzostwach Gniezna w Piłce Siatkowej dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Gniezna w Piłce Ręcznej dziewcząt
  • II miejsce w Międzyszkolnych Rozgrywkach Koszykówki
  • I miejsce w Mistrzostwach Gniezna w unihokeju chłopców - 27.01.2006 r.
  • III miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Polimeni Cup
  • I miejsce w XII Sportowy Turnieju Miast i Gmin w kategorii szkół gimnazjalnych w unihokeju
  • VII miejsce w Mistrzostwach Polski w Cross Duathlonie - K. Drela
  • II miejsce w Halowych Mistrzostwach Gniezna Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej (20.12.2005)

 

Rok szkolny 2004-2005

 

  • I miejsce w mistrzostwach Gniezna gimnazjów w halowej piłce nożnej chłopców
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego w Pływaniu - 50 m styl dowolny - K.Drela
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego w Pływaniu - 50 m styl klasyczny - K.Drela
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego w Pływaniu - 50 m styl grzbietowy - K.Drela
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce nożnej - Gimnazjada
  • III miejsce w Mistrzostwach Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego w Pływaniu
  • II miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Triathlonie (Raduszyn) - O. Kamińska
  • III miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski Sztafet w Triathlonie - O. Kamińska

 

Rok szkolny 2003-2004

Piłka Nożna

  • I miejsce w Mistrzostwach Gniezna w Piłce Nożnej Chłopców - marzec 2004

Oto zwycięska drużyna:
Michał Kupczyk (1g), Krzysztof Jackowiak (1g), Adrian Sikorski (1g), Dariusz Banaszak (1f), Michał Budziak (2c), Łukasz Kryszak (2e), Marcin Greser (2f), Jakub Tomkowiak (2f), Piotr Wawrzynkiewicz (3c), Adam Jackowiak (3c),
Jacek Jędroszyk (3c), Dawid Nowak (3c), Marceli Stefankiewicz (3c), Mateusz Tomaszewski (3d), Hubert Iwiński (3d), Łukasz Strzelecki (3g), Dawid Kasprzak (3g).
Trener i opiekun: Tomasz Liczbiński

Piłka Siatkowa

  • I miejsce w Mistrzostwach Gniezna w Piłce Siatkowej Chłopców - luty 2004

Reprezentacja: Mateusz Tomaszewski - 3d, Hubert Iwiński - 3d, Marcin Durczak - 3d, Sławomir Nowak - 3d, Sebastian Kryszak - 3c, Dawid Kasprzak - 3g, Łukasz Strzelecki - 3g, Marcin Adamczak - 3e , Dawid Grajczak - 3f, Mateusz Cieśliński - 1d, Michał Bronz - 3g
Trener, opiekun - Wojciech Brykczyński

  • I miejsce w Mistrzostwach Gniezna w Piłce Siatkowej Dziewcząt - luty 2004

Reprezentacja: Joanna Hekert, Natalia Napierała, Ewa Ogórkiewicz, Aleksandra Białek, Martyna Waseńczuk, Magdalena Polerowicz, Daria Szymska, Katarzyna Górka, Małgorzata Czerwińska.
Trener, opiekun - Jerzy Szmańda

  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt - Kiszkowo, marzec 2004

Reprezentacja jak wyżej.

  • II miejsce w Mistrzostwach Gniezna w Piłce Siatkowej Dziewcząt (II reprezentacja) - luty 2004
  • I miejsce w III Zimowym Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców - Żydowo, styczeń 2004
  • II miejsce w III Zimowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt - Żydowo, styczeń 2004
  • I miejsce w Towarzyskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt - Kiszkowo, luty 2004
  • III miejsce w Towarzyskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt - Witkowo, marzec 2004 

Koszykówka

  • II miejsce w Mistrzostwach Gniezna w Koszykówce Dziewcząt - styczeń 2004

Reprezentacja: Joanna Hekert, Justyna Świerczyńska, Magdalena Polerowicz, Daria Szymska, Natalia Betke, Paulina Góralska, Martyna Fornalska, Anna Draheim, Joanna Melcer, Sandra Czaczyk

  • II miejsce w Mistrzostwach Gniezna w Koszykówce Chłopców 2004

Reprezentacja: Mateusz Tomaszewski - 3d (15 pkt.), Marcin Durczak - 3d (14 pkt.), Sebastian Kryszak - 3c (13 pkt.), Sławomir Nowak - 3d (12 pkt.), Hubert Iwiński - 3d (8 pkt.), Michał Karolczyk - 3d (7 pkt.), Jakub Tomkowiak - 2f
Trener, opiekun - Tomasz Liczbiński

Tenis stołowy

  • III miejsce w Powiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym 2003/2004  - Michał Saskowski - 3e Mateusz Tomaszewski - 3d

Unihokej

  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju Dziewcząt - styczeń 2004

Reprezentacja: Natalia Hybza, Daria Kierzkowska, Anna Konieczna, Kamila Bielecka, Adrianna Kolber, Paulina Eichstaedt, Natalia Mróz, Joanna Melcer, Sandra Czaczyk

Rok szkolny 2002-2003

 

  • II miejsce w "Powiatowym turnieju piłki siatkowej chłopców"
  • Srebrne i brązowe medale dla Marty i Filipa Gajewskich oraz Szymona Franka w Mistrzostwach Gniezna w pływaniu

 

Rok szkolny 2001-2002

 

  • I miejsce w powiatowym turnieju piłki nożnej "Piłkarska Kadra Czeka" - 2001
  • Srebrny Medal w hokeju na trawie dziewcząt w czasie "VII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich - Wielkopolska 2001"
  • I miejsce chłopców w II Powiatowym Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej
  • III miejsce w jesiennym i zimowym turnieju piłki siatkowej chłopców - Żydowo i Łubowo
  • IV/V miejsce w Sztafetowych Biegach Lechitów - drużyny mieszane
  • II miejsce dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Gniezna w Piłce Koszykowej
  • III miejsce dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym
  • I miejsce dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Gniezna w Piłce Siatkowej
  • Finaliści turnieju gimnazjalnego w piłce nożnej zorganizowanego przez TV kablową UPC-2002

 

Rok szkolny 2000-2001

 

  • I miejsce w "Turnieju piłki siatkowej" dziewcząt i chłopców miasta Gniezna
  • I miejsce w "Turnieju piłki nożnej o Puchar Prezesa GOSiR"
  • III miejsce - Drużynowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym
  • II miejsce w Przełajowych Biegach im. J. Kusocińskiego
  • Finaliści turnieju "Piłkarska Kadra Czeka"

 

Rok szkolny 1999-2000

  • Tenis Stołowy - wysokie miejsca i liczne sukcesy Marty Barylskiej
  • Srebrny Medal na Olimpiadzie Młodzieży w Siemianowicach Śląskich - lipiec 2000 r. w hokeju na trawie dziewcząt