18 marca 2017 r. w siedzibie Urzędu Skarbowego w Gnieźnie  odbył się  XVI Powiatowy Konkurs „Finanse a matematyka” organizowany pod patronatem Ministerstwa Finansów.  W tym roku do konkursu przystąpiło 16 szkół powiatu gnieźnieńskiego: 5 szkół podstawowych, 7 gimnazjów i 4 szkoły ponadgimnazjalne. W etapie finałowym rywalizowało ze sobą 48 uczniów wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych. Konkurs polegał na wypełnieniu rocznego zeznania podatkowego na podstawie treści przedstawiającej sytuację rodzinną i finansową hipotetycznego podatnika. Wypełnienie formularza PIT-37 dla niejednej osoby dorosłej jest bardzo trudne, jednak nie dla naszej młodzieży. Jedna z najmłodszych uczestniczek konkursu rozwiązała zadanie bezbłędnie w 14,5 minuty! Zadania, z którymi uczniowie musieli się zmierzyć,  przygotowali pracownicy Urzędu Skarbowego w Gnieźnie.  Czas na ich rozwiązanie wynosił 50 minut.

A oto wyniki klasyfikacji indywidualnej.

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce          Marta Kędzierska  ze  Szkoły Podstawowej  w Modliszewku

II miejsce        Amelia Janicka  ze Szkoły Podstawowej w Goślinowie

III miejsce       Stochmiał Rozalia ze Szkoły Podstawowej w Goślinowie

W kategorii gimnazjów:

I miejsce           Jósiak Marcelina  z Gimnazjum  w Kłecku

II miejsce        Milena Surman  z Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie

III miejsce       Błażej Adamski  z Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce          Dominik Rolewski  z II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie

II miejsce        Marcin Bereźnicki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  w Gnieźnie

III miejsce       Michał Helman z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Odzieżowych w Gnieźnie.

W poszczególnych kategoriach wiekowych w klasyfikacji drużynowej:  Puchar Naczelnika Urzędu Skarbowego otrzymują: Szkoła Podstawowa  w Goślinowie, Gimnazjum w Kłecku,  II Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród, na które zapraszamy wszystkich uczestników wraz z opiekunami,  odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 10.00  w Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie.

Poprawne odpowiedzi zadań z etapu finałowego:

dla szkoły podstawowej:                        w poz. 128 zeznania PIT-37   DO ZAPŁATY             927 zł.

dla gimnazjum:                                        w poz. 129 zeznania PIT-37   NADPŁATA              5781 zł.

dla szkoły ponadgimnimnazjalnej:         w poz. 129 zeznania PIT-37   NADPŁATA               8442 zł.

Wyniki szczegółowe